italian food Krakow

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w kraju najbardziej popularny typ restauracji. Cenimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, treściwe i nie jest kosztowne. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Bardziej wrażliwi goście próbują równie pyszne dania – risotto, gnocchi i desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu można znaleźć również mniej znane potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz potrawy z wielu części Włoch. W dobrej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Wykwintne wino z Włoch

Żadna restauracja włoska, która aspiruje do bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może zaniedbywać wina. Kolacja na włoską modę koniecznie powinien zawierać również wino. Odrobina alkoholu to we Włoszech norma. czytaj więcej o naszej restauracji Najbardziej znane wina włoskie to toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese a także noto z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi mieć szeroką kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać indywidualność włoskiego gotowania bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi przyrządzić nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film