Tradycyjna kuchnia polska

Jeśli chcesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezmiernie obfite oraz niejednokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są de facto smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami jakie jedzą na co dzień jest chleb i lokalna kiełbacha.

tradycyjna polska kuchnia Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jakkolwiek kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z porywającego chleba oraz pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o nowatorskie smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w tradycyjnej polskiej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

W najwyższym stopniu szablonowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej również odszukać w rzeczywistości przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasem egzotycznych smaków.
•    Prócz szablonowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna oraz czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw oraz optymalne polskie napoje i radować się tymi schematycznymi smakami na co dzień.